SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 9343077
*
nr 934 3077
Bestickuppsättning
65 del, nysilver, Slottsbarock, CG Hallberg CGH
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:11:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/12 21:40:09
1
350 kr
27/12 12:29:32
2
200 kr
27/12 12:29:32
1
250 kr (Budbetjänt)
27/12 12:30:46
2
350 kr
27/12 12:30:46
1
350 kr (Budbetjänt)
27/12 12:31:48
2
450 kr
6/1 13:25:12
3
500 kr
12/1 18:33:06
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning cg hallberg cgh matbestick nysilver pläter silver slottsbarock ädelmetall
-
7012 Bestick
32 delar, Rostfritt, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-201..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:52
-
7015 Bestick
7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. V..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:39
-
6073 Bestick
88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:00
-
7039 Champagnevispar
18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:42
-
7055 Fat
+ kaffeskedar, 1 + 10 delar, silver. Längd: 11 cm,..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:05
-
7345 Frukostset
Brödhållare + knivställ, nysilver. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:34
*
Bestickuppsättning
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 3077
Bestickuppsättning
65 del, nysilver, Slottsbarock, CG Hallberg CGH
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/12 21:40:09 | 1 | 350 kr |
27/12 12:29:32 | 2 | 200 kr |
27/12 12:29:32 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
27/12 12:30:46 | 2 | 350 kr |
27/12 12:30:46 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
27/12 12:31:48 | 2 | 450 kr |
6/1 13:25:12 | 3 | 500 kr |
12/1 18:33:06 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning cg hallberg cgh matbestick nysilver pläter silver slottsbarock ädelmetall
-
7012 Bestick
32 delar, Rostfritt, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-201..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:52 -
7015 Bestick
7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. V..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:39 -
6073 Bestick
88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:00
-
7039 Champagnevispar
18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:42 -
7055 Fat
+ kaffeskedar, 1 + 10 delar, silver. Längd: 11 cm,..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:05 -
7345 Frukostset
Brödhållare + knivställ, nysilver. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:34